2026. február 11-én tartottuk iskolánkban a helytörténeti pályázatok értékelését. A pályázók három témában készíthettek pályaműveket:
-Viseletek Györffy István szemével
-A gyógyító kertek öröksége- herbáriumok, népi gyógyászati praktikák Karcagon
-Útmenti keresztek, vallásos jelképek, szobrok története, a hozzájuk kapcsolódó hagyományok és szokások Karcagon és környékén
Összesen 23 alkotás érkezett négy karcagi iskolából, melyek iskolánk helytörténeti gyűjteményét gyarapítják tovább, mely 2020 óta része a Karcagi Értéktárnak.
A délutánt színesítve Kele Gábor 7.a osztályos tanuló egy részletet olvasott fel a Nagykunsági Krónikából, illetve a kivetítőn Györffy István munkássága elevenedett meg.
A zsűri az értékelés során számos érdekességet, új ismeretet osztott meg velünk az egyes témákról, a pályázók részletes értékelésben és minősítésben részesültek.
A pályaművekből készült kiállítás iskolánk könyvtáránál megtekinthető.
Kovácsné Kun Eszter



