Egyházmegyei hittan verseny

2021. november 24-én Miskolcon a Szent Imre Római Katolikus Általános Iskola és Óvoda szervezésében rendezésre került az egyházmegyei idegennyelvi és hittanversenyre, melynek témája Szent József évében Péter hitével tekintsünk Jézusra! 

A versenyre az Egri Főegyházmegye fenntartása alatt lévő katolikus általános iskolái nevezhettek be. Iskolánk két csapattal jelentkezett, egy csapat az angol nyelvű hittan versenyre illetve egy csapat a hagyományos hittan versenyre. Előzetes feladatként a csapatok egy-egy jelenettel készültek Péter apostol életéből, majd feladatokat oldottak meg a diákok, melyet jó hangulatú „Mindent vagy semmit” vetélkedő követett. Csapataink a versenyben kiemelkedő teljesítményt értek el: úgy az angol nyelvű, mint a hagyományos hittan versenyen második helyezést értek el. Iskolánkat a következő tanulók képviselték: 

Az angol nyelvű csapat tagjai: Illyés Péter 8.a, Laczik Boglárka 7.b és Cinege Janka Veronika 6.a. 

A hagyományos, magyar nyelvű csapat tagjai: Márki Flóra 6.a, Burján Hanna Gréta 6.a, Czinka Dominik 7.a és Pető Roland Dávid 7.a 

Az elért eredményekhez mindenkinek szívből gratulálunk! 

Felkészítő pedagógusok: Tóth Judit angol szakos tanár és Horváth Rémusz Miklós hitoktató.