Szép Györffy-s eredmények a Dr. Árokszállásy Zoltán országos biológia-környezetvédelmi verseny döntőjén

2022 február 18-19-én rendezték meg a Dr. Árokszállásy Zoltán országos biológia- környezetvédelmi verseny döntőjét, a vírushelyzet miatt online formában. Iskolánkat három tanuló képviselte, akik az elődöntőn elért kimagasló eredményeik alapján vívták ki a részvétel jogát. A döntő két részből állt, pénteken délelőtt az írásbeli fordulóra, délután pedig a szóbelire került sor.
Különlegessége volt a szóbeli fordulónak, hogy a versenyzőknek felkészülési idő nélkül két tételről kellett számot adni az egyetemi professzorokból és tanárokból álló versenybizottság előtt a kamerán keresztül élőben.

Tanulóink kimagasló teljesítmény nyújtottak az országos megmérettetésen:
Pandur László
8. a osztályos tanuló 7. helyezést
Márki Réka 8. a osztályos tanuló 8. helyezést
Győri Péter 8. a osztályos tanuló 9. helyezést ért el.

Eredményükhöz szívből gratulálunk, hálásan köszönjük Birizló Csaba felkészítő tanár áldozatos munkáját.

A Györffy István Katolikus Általános Iskola nevelői és tanulói nevében:
Kovács Miklósné
igazgató