Róm 8, 28: „… akik Istent szeretik, azoknak minden a javukra válik.”
Aki téged szent Szűz a mennyben megkoronázott
Minden Krisztus-követő legmélyebb tapasztalata lehet az isteni gondviselés valósága, ha mer egészen ráhagyatkozni Isten akaratára.
A fiatal názáreti lány, Mária, ezt megtette. Azt válaszólja a hozzá megjelenő angyalnak: Legyen úgy, ahogyan Isten akarja. Ő jutalmul a mennyei koronázást kapta meg.
„…akik Istent szeretik” – vajon rám is igaz ez, én is valóban Istent szerető ember vagyok? Az Istent szerető ember hinni és bízni tud abban, hogy a rosszból is jó fakad majd életében. Ahogy Pál apostolnak, úgy nekünk is az Úr Jézus Krisztus a legfőbb példaképünk.
Azonban a tegnapi nappal kezdődően, még van egy példaképünk – ahogyan érsek úr fogalmozott – aki beköltözött hozzánk: Szent II. János Pál pápa. Érsek atyától kaptunk egy ereklyét, amely a kápolna oltárába lett elhelyezve. Ez tulajdonképen vérereklye, amely arról a reverendáról származik, amelyet akkor viselt a szent életű pápa, amikor merényletet követtek el ellene.
Azt is elmondta az érsek úr, hogy ő személyesen Stanisław Dziwisz bíborostól kapta, aki II. János Pál titkára volt abban az időben.
Én azt gondolom, hogy ha elfogadjuk érsek úr biztatását, miszerint merjünk igennel válaszolni Jézus kérdésére „Szeretsz engem?”, akkor ugyanúgy, mint Mária, II. János Pál és a többi számtalan szent, akkor tényleg minden a javunkra válik…
Feladat: higgyük el végre, hogy éppen a rosszból támad majd a jó, a sötétségből születik újjá a világosság és a bűn mélységéből a kegyelem csodálatos magassága!
Kápolna:
– Először is szent tér
o Oltáriszentség, hitünk szerint Jézus valóságos jelenléte.
o Szent II. János Pál ereklye.
– Ezért nagyon fontos, hogy amennyiben lehet a kápolna előtt ne zajongjunk. de azért, mert talán van valaki, aki szünetben az Úr Jézus jelenlétében szeretné néhány percet tölteni…
– A kápolnába nem lehet bevinni semmit – táskát, ennivaló, kulacs stb.
– A kápolnában nem beszélgetünk!
– Benyitni a kápolnába csak azért, mert lásd ki van ott, szigorúan illemtelen dolog. Ne tegyük!
– Lesz mindenkinek alkalma…

