Péld 20,22: Ne mondd: „Csak a rosszat fizetem vissza!” Hagyatkozz az Úrra, ő majd kártalanít.
Tudjuk, a harag nagyon rossz tanácsadó. Azonban azt is tudni kell, hogy az ítélkezés Isten dolga! Aki másképp gondolja, azt hiszi, Isten túl kicsi ehhez a feladathoz. A bosszúállás tiszteletlenség. A megbocsátással a tiszteletünket fejezzük ki. Nem azt mondjuk vele, hogy amit ellenünk tettek, az helyes volt. A megbocsátással annak a meggyőződésünknek adunk hangot, hogy Isten hűséges, és azt fogja tenni, ami helyes.

