Napi áhítat – 2026.05.19.

Jób 10,12: Életet, kegyelmet te adtál nekem, őrködj hát éberen a lelkem fölött!

Diákként mindenkinek tudnia kell, sőt a felnőttek is nagyon jól tudják, hogy a büntetés logikus fegyelmezési eszköz. Értem a lényegét. A büntetés az elkövetett tett következménye. De Isten kegyelme? Minden, csak nem logikus. És nem a tetteink következménye. Például Dávid, Zakeus, Péter apostol, a jobb lator… Sorolhatnánk egymás után a meglepő
fordulatokat. Úgy tűnik, Isten sokkal inkább azt keresi, hogyan juttathat minket be a mennybe, mint az, hogyan zárhatna ki onnan.