Gal 6,7-9: „Ne áltassátok magatokat, Isten nem hagy magából gúnyt űzni. Amit az ember vet, azt is aratja. Aki tehát test szerint vet, az a testből is arat majd romlást. Aki ellenben a Lélek szerint vet, a Lélekből arat örök életet. Ne fáradjunk bele tenni a jót, mert ha kitartunk, annak idején aratni is fogunk.”
Próbáljunk úgy tekinteni a szívünkre, mint egy melegágyra. A szívünket ugyanúgy kell gondozni, mint egy veteményest. És tekintsünk úgy a gondolatainkra, mint magokra! Némely gondolatból virág lesz. Másokból gyom. Ha a remény magjait vetjük, derűlátást, bizakodó életfelfogást aratunk!

